Gmina Prabuty

Gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie prabuty.

Krótko o Gminie

Prabuty to jedna z 6 gmin wchodzących w skład powiatu kwidzyńskiego.

Druga pod względem wielkości po gminie Kwidzyn. Administracyjnie należy do województwa pomorskiego i zlokalizowana jest na jego południowo – wschodnim krańcu. Całkowita powierzchnia gminy wynosi 191,2 km2 , z czego 6 km2 to obszar miasta Prabuty. Liczba mieszkańców zamieszkujących gminę to ponad 13,6 tys. osób, w tym teren miasta zamieszkuje ponad 8,9 tys. osób. Siedzibą władz gminy i ośrodkiem administracyjno – usługowym jest miasto Prabuty, zlokalizowane nad jeziorem Liwieniec.

  • Prabuty to gmina o charakterze typowo rolniczym a główne gałęzie produkcji to przemysł drzewny i maszynowy.
  • W niedużej odległości od centrum miasta (2 km) znajduje się Szpital Specjalistyczny, który posiada jedną z największych kubatur budynków szpitalnych w województwie pomorskim. 
  • Rozwój gminy opiera się o opracowany i przyjęty do realizacji w 1997 roku dokument pn. Strategia Rozwoju Miasta i Gminy Prabuty.
Nadchodzące

Wydarzenia

01.01.2019

Uroczyste Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W czwartek Polacy w całym kraju po raz ósmy obchodzić będą Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rozpoczną się mszą świętą o godz. 8.30 w Kościele w intencji Żołnierzy Wyklętych i ich rodzin.

Zobacz więcej

01.01.2019

HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

W rozgrywkach mogą brać udział amatorskie drużyny z terenu gminy Kwidzyn, w których grają zawodnicy powyżej 16 roku życia. Zawodników obowiązują stroje sportowe i obuwie sportowe wyłącznie przeznaczone do gry na hali sportowej.

Zobacz więcej
Ostatnie

Aktualności

Wójt Gminy Kwidzyn zwraca się z serdeczną prośbą — do ludzi dobrej woli — o udzielenie pomocy rodzinie poszkodowanej w wyniku pożaru jaki miał miejsce 1 stycznia 2019 r. w noc Sylwestrową w miejscowości Mareza.

Zobacz więcej

W rozgrywkach mogą brać udział amatorskie drużyny z terenu gminy Kwidzyn, w których grają zawodnicy powyżej 16 roku życia.

Zobacz więcej

ZWOŁANYCH PRZEZ WÓJTA GMINY KWIDZYN W STYCZNIU, LUTYM I MARCU 2019R.

Zobacz więcej
Wybrane

Zdjęcia

Formularz kontaktowy

Kontakt z nami